دندانپزشک زیبایی

افراد بسیاری هستند که از طرح لبخند خود رضایت کافی ندارند اما در حوزه دندانپزشکی زیبایی شما می توانید مشکلات مربوط به دندان های خود را مطرح کنید و با مشاوره با دندانپزشک زیبایی با تجربه  بهترین روش برای شما در نظر گرفته می شود  و سلامتی، ظاهر و عملکرد دندان ها تجدید می شود که به دنبال آن زیبایی صورت و اعتماد به نفس باز می گردد . در واقع لبخند زیبا  اولین تصویری است که اطرافیان از چهره شما به یاد خواهند داشت و می تواند نقش زیادی را در بالا بردن اعتماد به نفس به چهره خود و روابط اجتماعی داشته باشد .

دندانپزشکان و کلینیک دندانپزشکی زیبایی که خدمات زیبایی ارائه می‌دهند ، در زمینه تکنیک‌هایی که می‌توانند اعتماد به نفس افراد را تا حد زیادی بهبود داده و نگاهشان را به زندگی را تغییر دهند ، تجربه گسترده‌ای دارند . دندانپزشکان زیبایی می‌توانند  لبخند را از لبخندی که تنها حرکت دو لب به هم دوخته است به یک لبخند کامل ، درخشان و سفید تبدیل کنند.

انتخاب یک دندانپزشک زیبایی مناسب برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان ضروری است . به خاطر داشته باشید که دندانپزشکی زیبایی ، رسماً به عنوان یک تخصص مستقل شناخته نمی‌شود، بنابراین هر دندانپزشکی بدون هیچگونه مشکل قانونی می‌تواند خود را یک دندانپزشک زیبایی معرفی کند . اگر چه نحوه انجام اعمال مربوط به دندانپزشکی زیبایی به تمامی دندانپزشکان آموزش داده می‌شود ، اما توانایی دستیابی به سطح بالایی از تخصص در این زمینه نیازمند سال‌ها آموزش و مطالعات گسترده است.

دندانپزشکی زیبایی شامل چه درمان‌هایی می‌شود ؟

   سفید کردن دندان‌ ها

یکی از روش های دستیابی به طرح لبخند و دندان زیبا ، سفید کردن دندان است . سفید کردن دندان متداول‌ترین درمان دندانپزشکی زیبایی است ، زیرا می‌تواند به راحتی ظاهر یک لبخند را به طور قابل توجهی بهبود دهد. در حال حاضر، تکنیک‌های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد ، که برخی از آن‌ها تنها در مطب انجام شده و برخی دیگر در خانه انجام می‌شوند.

   ونیرها

ونیرها، پوسته‌های فوق نازکی از جنس مواد هم‌رنگ دندان هستند که برای پوشاندن سطح جلویی دندان‌ها جهت بهبود ظاهر لبخند طراحی شده‌اند . ونیرها به صورت سفارشی و متناسب با شرایط هر بیمار ساخته می‌شوند تا دندانپزشک مطمئن شود که آن‌ها کاملاً با دندان‌های بیمار مورد نظر تناسب داشته و ظاهری طبیعی دارند . از ونیرها می‌توان برای دندان‌هایی که دچار لب‌پریدگی ، لک ، عدم هم ترازی ، ناهمواری ، ساییدگی یا فواصل غیرطبیعی هستند استفاده کرد.

   پروتزهای دندان

نصب پروتز یک عمل دندانپزشکی زیبایی است که از آن برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود. پروتزهای دندانی راه حل بلند مدتی هستند که بیمار با استفاده از آن‌ها صاحب لبخندی با ظاهری طبیعی و سالم می‌شود . این پروتزها به روش جراحی در استخوان فک کاشته شده و می‌توانند راه حل مناسبی برای تمام افرادی باشند که خواهان جایگزینی دندان‌های از دست رفته و به دست آوردن یک لبخند زیبا هستند (البته به جز کودکان).

   بازسازی کامل لبخند

در بازسازی کامل لبخند ، با استفاده از یک یا چند عمل دندانپزشکی زیبایی ، لبخند بهبود می‌یابد . در این تکنیک ، از تمامی درمان‌های مورد نیاز برای بهبود لبخند ، از جمله سفید کردن دندان ، نصب ونیر ، پر کردن دندان با مواد همرنگ آن ، نصب تاج  و روکش دندان و بریج استفاده می‌شود.

   لومینیرز و ونیرهای بدون نیاز به آماده‌سازی

لومینیرز و ونیرهای «بدون نیاز به آماده‌سازی» ونیرهای بسیار نازکی هستند که با آماده‌سازی خیلی کم یا بدون نیاز به آماده‌سازی روی دندان‌ها نصب شده و قادرند ظاهر دندان‌هایی که دچار لک ، لب‌پریدگی ، تغییر رنگ یا عدم هم‌ترازی هستند، را به طور دائم تغییر دهند.

   پر کردن دندان با مواد همرنگ دندان

رزین‌های کامپوزیت ، که یک سری مخلوط پلاستیکیِ همرنگ دندانِ حاوی دی‌اکسید سیلیکون هستند می‌توانند به دندان‌ها ظاهری جذاب و سالم بدهند . رزین‌های کامپوزیت ، مزایای زیادی نسبت به فیلرهای سنتی نقره یا آمالگام دارند.

   بریج‌ها

از بریج‌ها برای پر کردن جای دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود ، خالی ماندن جای دندان‌ها می‌تواند باعث مشکلات بسیاری شده و بر ظاهر لبخندتان نیز تأثیر منفی بگذارد .

   باندینگ دندان

در این روش از مواد رزینی همرنگ دندان برای بهبود ظاهر دندا‌ن‌های بدرنگ یا لب‌پریده، بستن فاصله بین دندان‌ها، تغییر شکل یک دندان‌ها، یا افزایش ارتفاع یک دندان استفاده می‌شود. باندینگ دندان با استفاده از یک چسب مخصوص و یک نور سخت کننده با شدت بالا انجام می‌شود. در برخی موارد از باندینگ به جای ماده پر کننده آمالگام ؛ برای محافظت از بخشی از دندان که لایه‌های محافظ عصب‌های آن از بین رفته‌اند؛ یا محافظت از ریشه‌هایی که به خاطر تحلیل لثه نمایان شده‌اند نیز استفاده می‌شود .