لمینیت دندان

لامینیت ، یکی از درمان های سریع در دندانپزشکی زیبایی است که برای برطرف‌کردن بدرنگی دندان‌ها ، اصلاح نامنظمی و همچنین فواصل باز بین دندان‌ها به کار  گرفته می شود .

در این روش ظاهر بهم ریخته ی دندان ها که با ژنتیک و نحوه بهداشت و نگهداری آن ها دچار تغییر شده است ، اصلاح خواهد شد .

لامینیت در واقع یک لایه بسیار نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی است که  بدون هیچ فاصله ای روی سطح جلویی دندان ها چسبانده و با لیزر فیکس می شود .

بسیاری از بیماران نگران تراش دندانهای خود می باشند . باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزارطراحی لبخند ،میتوانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندانهای خود آگاهی یابید . در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندان ها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز ( contact lens ) ، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود.

اگر قصد انجام لمینیت دندان را دارید توصیه می کنیم در انتخاب دندانپزشک زیبایی بسیار دقت نمایید ، اگر دندانپزشک دندان دارای تبحر و تجربه کافی باشد برای دندان های آسیب دیده و بدفرم ماندگارترین روش را انتخاب می نماید .

دندان پزشک زیبایی برای اصلاح طرح لبخند از لمینیت دندان استفاده می کنند ، امروزه باتوجه به مزیت های که لمینیت داشته است جایگزین بسیاری از موارد ارتودنسی شده است ، با لمینیت دندان شما می توانید پوسیدگی دندان ها ، بد فرمی و اصلاح بد رنگی را انجام دهید .

در اشخاصی که جلو زدگی دندان و یا روی هم رفتگی دندان دارند می توانند با لمینیت دندان این مشکل را حل نمایند ، این روش هم چنین برای بستن فواصل دندان بسیار موثر و موفق عمل کرده است .

انواع لمینیت دندان ::

لمینت به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت است .

 لمینت سرامیکی : مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت ها دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند.

لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش میتوان دانست.

آیا لامینیت ها باعث تخریب دندان ها می شوند ؟

به هیچ عنوان لامینیت ها باعث تخریب دندان ها نمی شوند، زیرا این پوسته های نازک بدون کوچکترین شکاف و فاصله به دندان ها متصل می شوند و عملا درزی بین دندان و لامینیت وجود نخواهد داشت که بتواند باعث نفوذ باکتری و میکروب به آن و در نتیجه باعث تخریب آن شود .

بنابراین در صورتی که از لامینیت ها به خوبی محافظت و مراقبت شود دندان ها آسیب نخواهد دید و البته لامینیت نقشی در تخریب عمدی دندان ها نخواهد داشت.

جنس لامینیت ها به جنس دندان ها بسیار نزدیک هستند و البته بعد از اینکه دندان ها شما لامینیت شد نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت خواهید داشت.لامینیت ها مانند دندان های اصلی رنگ پذیر بوده و در صورتی که موارد بهداشتی لازم را رعایت ننمایید دچار آسیب و تغییر رنگ خواهند شد .